Rusya, Ukrayna'nın Tuna Nehri limanlarına saldırdı: 40 bin ton tahıl zarar gördü!

Ukrayna Toplulukları, Bölgeleri ve Altyapıyı Geliştirme Bakanı Aleksandr Kubrakov, dün gece saatlerinde Rusya'nın Tuna Nehri bağlantılı limanlara saldırı düzenlediğini açıkladı.

DÜNYA 02.08.2023, 17:44 02.08.2023, 18:03 Özgü Kübra
Rusya, Ukrayna'nın Tuna Nehri limanlarına saldırdı: 40 bin ton tahıl zarar gördü!

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Kubrakov, dün gece saatlerinde Rusya'nın Ukrayna limanlarına gerçekleştirdiği İHA saldırılarını değerlendirdi ve saldırı yapılan limanların fotoğraflarını paylaştı.

‘‘Ruslar, tahıl silolarına ve depolarına saldırdı’’

Fotoğrafların Tuna Nehri limanlarının hasar gören altyapısını gözler önüne serdiğini ifade eden Kubrakov, "Dün gece saatlerinde Rusya güçleri İran'a ait insansız hava araçları ile Tuna limanlara saldırdı. Bu limanlar bugün küresel gıda güvenliğinin temeli durumunda olan limanlardır. Ruslar, tahıl silolarına ve depolarına saldırdı, Çin, İsrail ve Afrika Ülkeleri’nin beklediği yaklaşık 40 bin ton tahıl saldırıda zarar gördü" ifadelerine yer verdi.

‘‘Rusya, tüm dünyayı tehdit ediyor’’

Dünya ülkelerinin bu saldırılara karşı direnmesi gerektiğini ifade eden Kubrakov, Ukrayna limanlarına yönelik düzenlenen saldırıların bütün dünya için adeta bir tehdit olduğunu belirtti.

Ukrayna devletinin kendini savunabileceğini söyleyen Kubrakov, bunun için daha fazla hava savunma sistemlerine ihtiyaçları bulunduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)