Rusya, Dnipropetrovsk’u yerle bir etti! 13 ölü

Ukrayna’ya yönelik saldırılarına devam eden Rus güçleri, bu kez Dnipropetrovsk bölgesini vurdu. Ağır bombardımanda 13 kişi hayatını kaybederken, birçok kişinin de yaralandığı duyuruldu. 

DÜNYA 10.08.2022, 12:55 Yıldırım Murathan
Rusya, Dnipropetrovsk’u yerle bir etti! 13 ölü

24 Şubat’tan bu yana devam eden Ukrayna savaşından acı bir haber daha geldi. Ülkenin doğusundaki saldırılarına devam eden Rus ordusu, bu kez Dnipropetrovsk bölgesini hedef aldı. Peş peşe patlamaların yaşandığı bölgede 13 kişi yaşamını yitirdi. Son duruma ilişkin açıklamalarda bulunan Dnipropetrovsk Valisi Valentin Reznichenko, saldırıyı ‘büyük bir trajedi’ olarak yorumladı. 

“20’den fazla apartman zarar gördü”

Şu ana dek 13 kişinin yaşamını yitirdiği ve birçok yaralı olduğunu dile getiren Reznichenko, “Şehirlerimizi ve yerleşim yerlerimizi bıkmadan terörize eden acımasız bir düşmana karşı ayakta kalmaya çalışıyoruz. Son saldırıda birçok nokta hedef alındı. Binalar harabeye döndü. Son incelemelere göre 20’den fazla apartman, bir kültür merkezi, bir hizmet binası, 2 okul, 1 öğrenci yurdu, belediye meclisi binamız ve birçok yapı zarar gördü. Elektrik altyapımız da aynı şekilde işlemez halde bulunuyor. Marhanets bölgesine elektrik veremiyoruz. Acil durum personellerimiz bununla ilgili elinden gelen mücadeleyi gösteriyor” şeklinde konuştu. 

“Çok büyük bir trajedi”

Gece boyu peş peşe patlamaların yaşandığını ve insanların kaçacak hiçbir yeri olmadığını dile getiren Reznichenko, “Bu kadar acımasız saldırılara maruz kalmak çok büyük bir trajedi. Bölgede insani dram yaşanıyor. Burada birçok insanlık suçu işleniyor. Yaşatılan bu acıları asla unutmayacağız. Halkımıza yönelik bu kanlı saldırılar her zaman aklımızın bir köşesinde kalacak” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
23
açık