Rus plakalı araçlar bir ülkeye daha giremeyecek

Polonya İçişleri Bakanı Kaminski, Rusya Federasyonu plakalı araçların 17 Eylül itibarıyla Polonya'ya girişinin yasaklanacağını açıkladı. Estonya, Litvanya ve Letonya'nın akabinde Finlandiya da dün Rusya Federasyonu plakalı araçların ülkeye girişine yasak getirmişti. Polonya, bahse konu yasağı uygulayacağını duyuran beşinci ülke oldu.

DÜNYA 16.09.2023, 23:54 topcu
Rus plakalı araçlar bir ülkeye daha giremeyecek

Polonya basını, Mariusz Kaminski'nin bahse konu açıklamayı bugün Belarus hududunda gerçekleştirdiği basın toplantısında yaptığını belirtti.

Kaminski, Rusya Federasyonu plakalı binek araçların 17 Eylül itibarıyla Polonya'ya girişinin yasaklanacağını kaydederek "Rus kamyonları halihazırda bu yasak kapsamındaydı. Şimdi bu hususu kapatıyoruz. Polonya'ya herhangi bir Rus arabası giriş yapamayacak." sözlerini sarf etti.

Yasağın araç sahibinin Rusya Federasyonu vatandaşı ya da bir başka ülke vatandaşı olmasına bakılmaksızın hem hususi hem de ticari olmak üzere, bütün araçlar için geçerli olacağı belirtti.Beşinci ülke Polonya oldu

Estonya, Litvanya ve Letonya'nın akabinde Finlandiya da dün Rusya Federasyonu plakalı araçların ülkeye girişine yasak getirmişti. Polonya, bahse konu yasağı uygulayacağını duyuran beşinci ülke oldu.

Yorumlar (0)