Rus askerleri, küle çevirdikleri Gostomel’den çekildi

Rus askerleri, Kiev yakınlarındaki Gostomel’den tamamen çekildi. Çekilmenin ardından bölgeye giren basın ve Ukrayna ordusu, enkaza dönen şehri görüntüledi. 

DÜNYA 12.04.2022, 13:36 13.04.2022, 09:42 Başak Çetin
Rus askerleri, küle çevirdikleri Gostomel’den çekildi

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı devam eden yaklaşık 2 aylık saldırısının ardından Kiev yakınlarındaki Gostomel şehrinde bulunan Rus askerleri tamamen çekildi. Ukrayna’nın pek çok kentinde saldırılarını sürdüren Rus askerlerinin şehirden çekilmesinin ardından Ukrayna ordusu ve basın mensupları Gostomel’e girdi. Enkaz kaldırma çalışmaları öncesinde şehirde hasar tespit ve yaralılar için de arama kurtarma çalışmaları yapılmaya başlandı. Savaşın izleri ortaya çıktı

Gostomel’de savaşın izleri ortaya çıktı. Ukrayna-Rusya savaşından en çok etkilenen bölgelerden biri olan şehrin ağır bombardıman altına tutulduğu, pek çok bölgede yangın çıktığı, yerleşim yerlerinin kullanılamaz hale geldiği görüldü. Bölgeye gelen savcılar ve polis ekipleri de tespit çalışmalarına destek verirken Ukrayna’da görev yapan yabancı basın mensupları ile yetkililerin çektiği görüntüler dünya ile paylaşıldı.

Yorumlar (0)
19
açık