Rum medyası ayakta: Doğal gaz bulundu

Rum medyasında yer alan habere göre, Fatih sondaj gemisi 170 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetti.

Rum medyası ayakta: Doğal gaz bulundu

Rum medyası, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü sondaj faaliyetleri neticesinde 170 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiğini iddia etti.

Güney Kıbrıs’ın en büyük gazetesi Phileleftheros’un haberine göre, Brüksel’deki güvenilir kaynaklar, Türkiye'nin sondaj gemisi Fatih'in Paphos (Baf) çevresindeki sondaj faaliyetleri neticesinde 170 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiğini ileri sürdü.

Brüksel, son dönemde birçok AB üyesi ülke tarafından tartışmaya açılan Kıbrıs münhasır ekonomik bölgesi hususunda Türkiye'nin 'geri dönmeyeceğini' ifade etti.

Haberde, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'ye mesajının Doğu Akdeniz'deki yasa dışı eylemleri sona erdirmesi olduğuna ve bu konuda ilk adımın bir müzakere paketinde anlaşmak olduğuna işaret ediliyor.

Bir iddia daha: S-400'ler KKTC'ye yerleştirilecek

Ayrıca söz konusu haberde, Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemini KKTC sınırları içerisine yerleştirerek bölgedeki faaliyetlerini koruma altına alacağı iddiasında da bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 16:58

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER