Refah’tan peşe peşe kötü haberler: Şehit ve yaralılar var

İsrail ordusu, İsrail ile Mısır askerleri arasında Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah Sınır Kapısı yakında çatışma yaşandığını açıkladı. Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise Refah’ta bulunan Kuveyt Hastanesi personelinden 2'si İsrail keşif uçaklarının saldırısında şehit olduğu aktarıldı.

DÜNYA 27.05.2024, 20:17 Şeyda Gül
Refah’tan peşe peşe kötü haberler: Şehit ve yaralılar var

İsrail'in, Gazze Şeridi ve Refah'taki katliam saldırıları sürerken, Gazze'deki Sağlık Bakanlığı’ndan konuya ilişkin açıklama yapıldı. İsrail keşif uçaklarının saldırısı düzenlediği ifade edilen açıklamada, Kuveyt Hastanesi personelinden 23 yaşındaki Reşid Muhammed Said Berhum ile 22 yaşındaki Musab Sami Dahlallah el-Arca'nın görevleri başındayken şehit edildiği duyuruldu.

İsrail ile Mısır askerleri arasında Refah Sınır Kapısı yakınında çatışma çıktı

Bölgeden bir haberde İsrail ordusundan geldi. Refah Sınır Kapısı'nda Mısır askerleri ile İsrail askerleri arasında çatışma yaşandığı belirtilen açıklamada, olayın soruşturulduğu ve Mısır tarafıyla diyalogun devam ettiği vurgulandı.

Mısır ordusu: Bir güvenlik personeli hayatını kaybetti

Çatışmaya ilişkin açıklama yapan Mısır Askeri Sözcüsü Garib Abdulhafız, Refah sınır hattında bölgenin güvenliğinden sorumlu bir güvenlik personelinin açılan ateş sonucu yaşamını yitirdiğini belirtti. Abdulhafız, Mısır Silahlı Kuvvetleri'nin yetkili makamlar üzerinden soruşturmayı yürüttüğünü vurguladı.  

İsrail Ordusu, Gazze tarafındaki sınır kapısını ele geçirmişti

İsrail ordusundan 6 Mayıs tarihinde yapılan açıklamada ise zorla yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılması uyarısında bulunmuştu. Akabinde 7 Mayıs'ta İsrail ordusu, Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır'la olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)