Putin: Askerlerimizle gurur duyuyorum

Putin, Rus askerlerine seslenerek “Hizmetleriniz için hepinize teşekkür ediyorum, sizlerle gurur duyuyorum.” ifadesini kullandı.

DÜNYA 24.08.2023, 00:52 24.08.2023, 17:05 Koray
Putin: Askerlerimizle gurur duyuyorum

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kursk bölgesinde yer alan Ponıri kasabasında eski Sovyet birliklerinin Kursk Muharebesi'nde Nazilere karşı zaferinin 80'inci yıl dönümü sebebiyle düzenlenen merasimde konuştu.

Kursk Muharebesi'nin yaklaşık olarak iki ay sürdüğüne dikkat çeken Putin, bu savaştaki ana hadisenin Prohorovka’da yaşanan büyük ölçekli tank savaşı olduğunu, oradaki bir karşı muharebede çok sayıda tankın cephenin dar bir noktasında birleştiğini, altlarındaki toprağın kelimenin tam manasıyla yandığını dile getirdi. "Asla unutmayacağız"

Putin, zafer için savaşanları asla unutmayacaklarını kaydederek “Bugün burada, efsanevi topraklarda, 1943 yılında Nazilerle savaşan Kursk Muharebesi kahramanlarımızın şanına layık olan özel askeri operasyon katılımcılarına, askerlerimize yüksek devlet ödülleri verilecek.” şeklinde konuştu.

Bütün askerlerin kararlılıkla ve cesurca savaştığını belirten Putin, 'askeri yemine sadakat ve ana vatana bağlılığın özel askeri operasyonun bütün katılımcılarını bir araya getirdiğini' ifade etti.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı, Rus askerlerine seslenerek “Hizmetleriniz için hepinize teşekkür ediyorum, sizlerle gurur duyuyorum.” dedi. 

Yorumlar (0)