PKK/YPG destekçilerinden yeni provokasyon

İsveç'te PKK/YPG terör örgütü destekçileri, Erdoğan ve Türkiye'yi hedef alan gösteri gerçekleştirdi.

DÜNYA 30.09.2023, 20:57 topcu
PKK/YPG destekçilerinden yeni provokasyon

Bahse konu ülkenin başkenti Stockholm'de yer alan Medborgarplatsen Meydanı'nda bir araya gelen PKK/YPG terör örgütü destekçileri, İsveç'in NATO'ya katılım sürecinde ülkemiz ile gerçekleştirdiği anlaşmanın iptal edilmesini istedi.

Söz konusu terör örgütünü simgeleyen bez parçaları taşıyan ve PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterini açan terör örgütü yandaşları, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı sloganlar attı. Kolluk kuvvetlerinin gözetiminde İsveç Meclisi istikametinde yürüyüşe geçen terör destekçileri "NATO'ya hayır." diyerek bağırdı.

Kolluk kuvvetleri, terör destekçilerinin yürüyüşüne engel olunmaması için yürüyüş güzergahı üzerindeki yolları kısa bir süreliğine trafiğe kapattı.Ülkede son bir aydaki provokasyonlar

İsveç Meclisi'nin 13 Eylül 2023 tarihindeki açılışını fırsat bilen PKK/YPG terör örgütü destekçileri, burada düzenledikleri izinsiz gösteriyi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmıştı. Mevzubahis videoda, PKK/YPG terör örgütünü simgeleyen bez parçaları taşıyan ve PKK elebaşı Öcalan'ın posterini açan terör örgütü destekçilerinin, Erdoğan'a benzetilen bir kuklayı olay mahallinde ateşe verdiği görüntüler yer almıştı. Ülkemizin Stockholm Büyükelçiliğinin önünde 25 Eylül 2023 tarihinde bir araya gelen bir grup terör örgütü yandaşı, PKK/YPG terör örgütünü simgeleyen bez parçasının önünde şarkılar söyleyip bunu da sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmıştı.

Yorumlar (0)