Petrol tankerlerinin sahibi konuştu

Umman Körfezi'ne saldırıya uğrayan iki petrol tankerinden Kokuka Courageous’un sahibi olan Japon Kokuka Sangyo, ''Mürettebatımız geminin uçan bir nesne tarafından saldırıya uğradığını söyledi." dedi.

Petrol tankerlerinin sahibi konuştu

Umman Körfezi'nde iki petrol tankeri dün saldırıya uğramış, mürettebatı İran donanması kurtarmıştı.

"MÜRETTEBATIMIZ GEMİYE DOĞRU UÇAN BİR ŞEY GÖRDÜ"

Vurulan tankerlerden birinin sahibi olan Kokuka Sangyo şirketinin başkanı Yutaka Katada yaptığı basın toplantısında, "Mürettebatımız geminin uçan bir nesne tarafından saldırıya uğradığını söyledi. Gemiye doğru uçan ve gövdeyi delip geçen bir şey gördüklerini söylediler." ifadelerini kullandı.

Katada, hasar gören petrol tankerinin Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir limana götürüldüğünü söyledi. Tankerin taşıdığı metanolün, farklı bir gemiyle varış noktasına ulaştırılacağını belirtti.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ise saldırıların ardında İran’ın olduğunu öne sürdü. 

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER