Oscar ödüllü film yıldızı ölü bulundu

Bir süredir hakkında uyuşturucu madde kullanma suçundan soruşturma bulunan Güney Koreli oyuncu Lee Sun-kyun aracında ölü halde bulundu. Oscar ödüllü oyuncu, Parazit filmindeki rolüyle hafızalara kazınmıştı.

DÜNYA 27.12.2023, 09:33 27.12.2023, 18:05 Şeyda Gül
Oscar ödüllü film yıldızı ölü bulundu

Güney Kore'nin Oscar ödüllü filmi Parazit'teki rolüyle tanınan ünlü aktör Lee Sun-kyun'dan acı haber geldi. Güney Kore polisi yaptığı açıklamada, 48 yaşındaki aktörün başkent Seul'deki bir otoparkta park halindeki bir otomobilde cansız bedenine ulaşıldığını duyurdu. Ekipler, Lee Sun-kyun'un intihar edip etmediğini araştırıyor.

Evinde intihar notu bulundu

Yonhap haber ajansında yer alan haberde, ünlü oyuncunun evinde bir intihar notu bulundu iddia edildi. Ünlü aktörün eşinin polise eşinin bir süredir evde olmadığını ve evde bir not bıraktığını söylediğini aktaran ajans, Ekim ayından beri uyuşturucu kullandığına dair bir soruşturma içerisinde olduğu belirtti. Seul'deki bir bar çalışanıyla uyuşturucu aldığı iddiasının da son dönemde ayyuka çıktığı vurgulanan haberde, Lee Sun-kyun’un barda çalışan kadının verdiği ilacın yasa dışı uyuşturucular olduğunu bilmediğini söyledi.

Oyuncu soruşturmanın açılmasını istiyordu

İsmi açıklanmayan bar çalışanı ise açıklamasında ünlü aktörün kendi evine geldiği ve burada birçok kez uyuşturucu kullandığını öne sürdü. Bar çalışanının açıklamalarını yalanlayan Lee Sun-kyun ise yalan testine girmeyi de kabul etmişti. Uyuşturucu testi sonucunu bekleyen başarılı oyuncunun bu soruşturmanın açılmasını kendisinin istediğini de her defasında belirtmişti.

Yanlış bilgiler yaymaktan kaçınılması rica edildi

Lee'nin menajerlik şirketi HODU&U Entertainment’ten yapılan açıklamada, "Üzüntü ve umutsuzluğu kontrol altına almanın bir yolu yok. Lee'nin son yolculuğunun adaletsiz olmaması için spekülasyonlara dayalı yanlış bilgiler yaymaktan kaçınmanızı rica ediyoruz” ifadelerine yer vermişti.

Uluslararası üne kavuşmuştu

Aktris Jeon Hye-jin ile evli olan ve ondan iki oğlu bulunan aktör Lee Sun-kyun’un 20 yılı aşkın bir oyunculuk kariyeri bulunuyordu. Çok sayıda film ve TV dizisinde başrol oynayan oyuncu 2010'lu yıllar boyunca tanınan bir isim haline gelen Sun-kyun’un, Parazit filmindeki Park Dong-ik rolüyle uluslararası üne kavuşmuştu. Oyuncu, zengin Park ailesinin içine sonradan ilgisiz kişiler gibi davranan fakir bir ailenin üyeleri tarafından sızan babası rolündeydi. Film 2020 yılında Oscar heykelciklerini adeta silip süpürürken, en iyi film ödülünü kazanan yabancı dildeki film oldu.

Yorumlar (0)