"Onlar hazırsa biz de hazırız"

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore ile nükleer meselesinde anlaşmaya varacağına inandığını belirtti.

"Onlar hazırsa biz de hazırız"

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un’dan Kore Adası’nın nükleerden arındırılma süreci üzerine güzel bir mektup aldığınıbildirdi.

Mektubu ‘oldukça samimi’ ve ‘oldukça kibar’ olarak tanımlayan Trump, iki tarafın bir şekilde kaydederek, “Birlikte iyi bir ilişkimiz var.” dedi. 

"YENİ GÖRÜŞME HER AN GERÇEKLEŞEBİLİR"

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, ABD ile Kuzey Kore arasında üçüncü bir görüşmenin olası olduğunu aktararak, “Onlar ne zaman hazırsa biz de hazırız, bu sebeple her an yeni bir görüşme tarihi belirlenebilir” ifadeleri kullanıldı.

ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un daha önce Singapur ve Vietnam’da gir görüşme gerçekleştirmişti.

Son olarak Vietnam'ın Hanoi kentinde bir araya gelen Trump ile Kim Jong-un 2 gün devam eden görüşmelerinde uzlaşmaya varamamış görüşmeler sonuçsuz kalmıştı. 

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER