New York'ta hayat durdu!

Yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle New York'un en yoğun bölgesi Manhattan'da hayat adeta durdu.

New York'ta hayat durdu!

New York'un ticari, kültürel ve finansal merkezi olan Manhattan'da, dün öğleden sonra batı yakasında elektrik kesintisi meydana geldi. Kesinti nedeniyle birçok iş yeri kepenk indirirken, metro seferleri de gerçekleştirilemedi. 

Trafikte de zaman zaman aksaklıklar yaşandı. Polis tarafından sıkı güvenlik önlemleri alındı ve bazı caddelere barikat kuruldu.

73 binden fazla abone etkilendi

Kentin elektrik dağıtıcısı ConEdison, 73 binden fazla abonenin elektrik kesintisinden etkilendiğini açıkladı. 

Times Meydanı, Madison Meydanı ve Empire State, yaşanan kesinti nedeniyle sebebiyle karanlığa gömüldü. 

Diğer bir yandan, yerel saat ile 22.00 (TSİ 05.00) itibarıyla kentin büyük bölümüne yeniden elektrik verildiği bildirildi. 

"Bu yaşananlar kabul edilemez"

New York Valisi Andrew Cuomo, elektrik kesintisi nedeniyle metro seferlerinde sıkıntı yaşandığıını ancak kimsenin trenlerde mahsur kalmadığını açıkladı.

Şans eseri elektrik kesintisi nedeniyle kimse yaralanmadığını ifade eden Cuomo, "Bu yaşananlar kabul edilemez. Kamu Hizmetleri Birimini bu kesintinin nedenini soruşturmaları ve ortaya çıkarmaları için yönlendiriyorum ki bir daha böyle bir şey yaşanmasın." diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 09:17

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER