Netanyahu: Üzerimizdeki baskı artıyor

​​​​​​​"Son haftalarda ABD içinde ve dünyanın genelinde İsrail'e karşı çok büyük baskılar olduğunu" belirten Binyamin Netanyahu, bu baskıların bazılarını 'atlamayı ve savuşturmayı başardıklarını' iddia etti. 

DÜNYA 19.11.2023, 00:49 topcu
Netanyahu: Üzerimizdeki baskı artıyor

İsrail Başbakanı Netanyahu, Tel Aviv'de basın açıklaması gerçekleştirdi.

İsrail’in Gazze Şeridi'ne yönelik başlattığı saldırıların birinci gününden beri "ABD'nin desteğini güvence altına almak ve korumak adına çok yoğun bir diplomatik gayret sarf ettiklerini' vurgulayan Binyamin Netanyahu, şu ifadeleri paylaştı:

“Sevgili dostumuz (ABD Başkanı) Joe Biden'ın liderliğindeki ABD bizimle müşterek menfaatleri görüyor. Bize özel donanma ve denizaltıyla birlikte uçak gemileri sevk etti. Gerekli mühimmatları da sevk etmeyi sürdürüyor."

"İsrail'e karşı çok büyük baskılar var"

"Son haftalarda ABD içinde ve dünyanın genelinde İsrail'e karşı çok büyük baskılar olduğunu" belirten İsrail Başbakanı, bu baskıların bazılarını 'atlamayı ve savuşturmayı başardıklarını' iddia etti. 

Amaçlarının Gazze Şeridi'nde Hamas'ı yok etmek olduğunu anımsatan Binyamin Netanyahu, bu amaca ulaşmalarının akabinde, "İsrail güçlerinin her türlü tehdide karşı Gazze Şeridi'nde mutlak hareket hürriyetine sahip olacağını" öne sürdü.

Gazze Şeridi'ni Hamas'ın akabinde gelecekte Filistin yönetiminin yönetmesine dair tartışmalara da dikkat çeken Netanyahu, İsrail güçleri tarafından öldürülen Filistinli direnişçilerin ailelerine maddi destek veren Filistin yönetiminin Gazze Şeridi'ni yönetmesine müsaade etmeyeceklerini sözlerine ekledi. 

Yorumlar (0)