Morrison'dan Türkçe ramazan mesajı

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, farklı dillerde yayınladığı ramazan mesajında, ülkede yaşan Türklerin ramazanını Türkçe mesajla kutladı.

DÜNYA 23.04.2020, 11:32
Morrison'dan Türkçe ramazan mesajı

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, yarın başlayacak ramazan ayına hazırlanan Avustralya'daki 600 binden fazla Müslüman için görüntülü ve yazılı mesaj yayınladı.

İngilizce olarak yayınladığı görüntülü mesajın ardından Avustralya'da yaşayan Türkler için de Türkçe yazılı açıklamalara yer verilen Avustralya Başbakanı Scott Morrison'un mesajında şu ifadeler kullanıldı:

"Mübarek ramazan ayı, tüm dünyadaki Müslümanlar için özel fedakarlık sürecidir. Bu ay, derin düşünce ve yenilenmenin yanı sıra oruç ve dua zamanıdır."

Morrison: Camilerin açık olmasını isterdim

Covid-19 (yeni tip koronavirüs) önlemleri sebebiyle Müslümanların ramazanı ve iftarları evde sadece beraber yaşadığı kişilerle yapmak durumunda olduğunu anımsatan Avustralya Başbakanı Scott Morrison, üzüntüsünü şu sözlerle dile getirdi:

"Sizin gibi ben de camilerin açık olmasını isterdim. Kutsal zamanlarda ibadet yerlerinin açık olmasını isterdim. Sizi temin ederim ki yine her yerin açılacağı zaman gelecek."

Covid-19 pandemisinden (küresel salgın) ötürü dünyanın içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında, inancın verdiği umuda ve maneviyat gücüne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Avustralya Başbakanı Scott Morrison, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Umut ediyorum ki Avustralya'da yaşayan Müslümanlar bu zor zamanlarında inançlarından, ailelerinden, toplumlarından ve dayanışma içinde oldukları birbirlerinden güç alırlar. Avustralya'nın her yerindeki Müslümanlara, örnek davranışlarından, toplum içindeki liderliklerinden dolayı yaptıkları her şeye teşekkür etmek istiyorum. Ramazana girerken önümüzdeki bir ay boyunca sizler için derin, anlamlı, kendinizi yenileme, değiştirme ve bu kriz döneminde birbirinize dua etmeniz dileğiyle. Ramazanınız mübarek olsun."

Avustralya'da Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgınının yayılmasına karşı alınan tedbirler çerçevesinde, kiliseler, yüzme havuzları ve spor salonları gibi halkın bir araya geldiği mekanlarla birlikte camiler de kapatılmış vaziyette. Ramazanı evlerinde geçirecek olan Avustralya'daki Müslümanlar, camilerdeki etkinlikleri sosyal medya üzerinden verilen canlı yayınlarla izleyebilecek.

Yorumlar (0)
13
açık