"Milyonun yürüyüşü"

Arjantin'de binlerce kişi, 27 Ekim'deki devlet başkanlığı seçimlerine katılacak Devlet Başkanı ve Değişim İçin Bir Arada Koalisyonu lideri Mauricio Macri'ye destek için "Milyonun yürüyüşü" etkinliği düzenledi.

DÜNYA 20.10.2019, 07:36 20.10.2019, 07:41
"Milyonun yürüyüşü"

Arjantin'de, Devlet Başkanı ve Değişim İçin Bir Arada Koalisyonu lideri Mauricio Macri, 27 Ekim'deki devlet başkanlığı seçiminde yarışacak. Devlet Başkanı Mauricio Macri'ye destek için binlerce kişinin katılımıyla "Milyonun yürüyüşü" etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik başkent Buenos Aires'te Obelisco dikilitaşının bulunduğu yerde düzenlendi. Etkinliğe, Arjantin Devlet Başkanı ve Değişim İçin Bir Arada Koalisyonu lideri Mauricio Macri ve Devlet Başkanı Yardımcısı adayı Miguel Angel Pichetto da katıldı.

Arjantin Devlet Başkanı ve Değişim İçin Bir Arada Koalisyonu lideri Mauricio Macri burada yaptığı konuşmada, "Zorlukların, başarılarımızı şüpheye düşürmesine izin veremeyiz, bu, sahip olduğumuz en kutsal şey olan hayallerimizi terk etmek olur." ifadelerini kullandı.

Ağustos ayında gerçekleştirilen ön seçimlerde oyunu ciddi oranda düşüren Arjantin Devlet Başkanı ve Değişim İçin Bir Arada Koalisyonu lideri Mauricio Macri, gelecek hafta düzenlenecek seçimlerde büyük bir geri dönüş yapacağını söyledi.

Arjantin Devlet Başkanı ve Değişim İçin Bir Arada Koalisyonu lideri Mauricio Macri, eski Devlet Başkanı ve Herkesin Cephesi Koalisyonu'nun Devlet Başkanı Yardımcısı adayı Cristina Fernandez de Kirchner'ı işaret ederek, "Her zaman yüzleşmemiz gereken zorluklar olacak ama geçmişe dönerek bunu halledemeyiz. Bizi her zaman hayal kırıklığına uğratan boş sözlere aldanmayalım. Daha önce ülkeyi mahvedenlerin, bugün parmağını kaldırarak asıl yönetmeyi bilenlerin kendileri olduklarını söylemelerini kabul etmiyoruz." şeklinde konuştu.

Arjantin'de 11 Ağustos'ta yapılan ön seçimlerde Arjantin Devlet Başkanı ve Değişim İçin Bir Arada Koalisyonu lideri Mauricio Macri'nin liderliğini yaptığı Değişim İçin Bir Arada Koalisyonu, geçerli oyların yüzde 32'sini almış ve oyların yüzde 47'sini alan Alberto Fernandez liderliğindeki Herkesin Cephesi Koalisyonu'nun gerisinde kalmıştı.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu