Milyarder yatırımcı Trump'ın rakibi olacak

ABD'li milyarder yatırımcı Tom Steyer, 2020'de yapılacak başkanlık seçimleri için Demokrat Parti'den yarışa katılacağını açıkladı.

DÜNYA 10.07.2019, 00:16 10.07.2019, 00:34 Hakan Öksüz
Milyarder yatırımcı Trump'ın rakibi olacak

ABD'de 2020'de yapılacak başkanlık seçimi için Demokrat Parti aday adayları arasına bir isim daha eklendi.

Amerikalı yatırımcı ve aktivist milyarder Tom Steyer, Demokrat Parti saflarından yarışa katılacağını söyledi.

Steyer, kampanyasının büyük şirketlerin siyaset üzerindeki etkisinin azaltılması ve iklim değişikliğine odaklanacağını belirtti.

62 yaşındaki Steyer, Başkan Donald Trump'ın görevden alınmasını savunan liberallerin öne çıkan isimleri arasında yer alıyordu.

Steyer, ocakta Lowa'da yapılan Demokrat Parti kongresinde başkanlık yarışı yerine Trump'ın azledilmesi için çaba sarf edeceğini kaydetmişti.

California kökenli Steyer'in, Kongre'de, Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisi'nin, Trump'a yaklaşımından gittikçe rahatsız olduğu dillndiriliyordu.

Forbes dergisine göre, 1,6 milyar dolar mal varlığına sahip olan Steyer, 2016'da California senatörlüğü, 2018'de de California Valiliği için aday olmuştu.

ADAT SAYISI 24 OLDU

Steyer ile 2020 Başkanlık seçimleri için Demokrat Partiden aday adaylığını açıklayanların sayısı 24'e çıktı.

Demokratlarda başkan aday adaylığı yarışını, kamuoyu yoklamalarında eski Başkan Yardımcısı Joe Biden açık farkla önde götürürken, Vermont Senatörü Bernie Sanders, onu yakından takip ediyor.

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu