Meksika'daki 'uzaylı fosili' iddiası gündem oldu

Meksika Kongresinde gerçekleştirilen oturumda 'UFO'log ve basın mensubu Jamia Maussan'ın uzaylılara ait olduğunu öne sürdüğü fosilleri sergilemesi Meksika'da gündem oldu.

DÜNYA 13.09.2023, 23:25 topcu
Meksika'daki 'uzaylı fosili' iddiası gündem oldu

Ülke basınında yer bulan haberler doğrultusunda, Maussan, Meksika Kongresinde yemin ederek ifade verdi.

Maussan, Peru'nun Cusco kentinde çıkarılan ve uzaylılara ait olduğunu iddia ettiği iki fosili camekanlı bir tabutla sergiledi.Fosillerin 1.000 yaşında olduğunu ileri sürdü

İfadesinde bahse konu mumyalanmış fosillerin bir insana ait olmadığını öne süren Maussan, şu ifadeleri paylaştı:

"Onlar, dünyasal evrimimizin herhangi bir parçası olmayan, insan olmayan canlılardır. Onlar tamamen yok olduktan sonra başka bir evrimi olmayan canlılardır. Karbon-14 yaş hesaplama analizleri yapan Meksika Ulusal Özerk Üniversitesine göre, söz konusu varlıklar yaklaşık olarak 1.000 yaşındadır. Bunlar uzay gemisinden çıkarılan canlılar değildir, bunlar diatom madenlerine gömülmüş canlılardırlar. Diatom toprağı, 17 milyon sene evveline ait fosillerdir."Geniş yankı uyandırdı

Maussan, Meksikalı ve ABD'li yetkililere UFO'lara ait olduğunu ileri sürdüğü birkaç video da seyrettirdi.

Oturumda ayrıca Maussan, mevzubahis fosillere ait 'X-Ray' görüntülerini de göstererek bunların içinde 'yumurtalar' olduğunu belirtti.

Maussan'ın sunumu, sosyal medyada ve ülke basınında geniş yankı uyandırdı.

Jamia Maussan, daha evvel de Peru'da 2017 senesinde bulunan mumyalanmış fosillerin 'uzaylılara ait' olduğunu iddia etmiş fakat incelemelerde bu fosillerin insanlara ait olduğu tespit edilmişti.

Yorumlar (0)