Lübnan’da akaryakıttan sonra ilaçlara da el konuldu 

Lübnan Sağlık Bakanı Hasan, ülkenin güney ve orta kesimindeki depolarda saklanan tonlarca ilaca el konulduğunu açıkladı. 

DÜNYA 24.08.2021, 08:42 25.08.2021, 09:24 Başak Çetin
Lübnan’da akaryakıttan sonra ilaçlara da el konuldu 

Lübnan ordusu geçtiğimiz günlerde ülkedeki akaryakıt depolarına baskın düzenlemiş ve satılmayan tonlarca yakıta el koymuştu. Eş zamanlı olarak ülke genelinde gerçekleşen baskınlarda toplanan akaryakıtlar, fırın ve hastane gibi önemli mekanların kullanımına sunulmuştu. 14 Ağustos’ta gerçekleşen bu olayın ardından dün de Sağlık Bakanı yeni bir baskın haberini duyurdu. İlaç depolarına baskın yapıldı 

Lübnan Sağlık Bakanı Hamed Hasan, ülkenin orta ve güney kesimlerindeki depolarda saklanan tonlarca ilaca el konulduğunu duyurdu. İç Güvenlik güçleri ile birlikte yapılan baskınlarda Cedra ve el-Akibiyye bölgeleri, ana ilaç merkezleri sayıldı. Sosyal medyada kısa sürede yayılan görüntülerde tonlarca ilacın satılmadan depolarda saklandığı görüldü. 

Bakan Hamed Hasan, baskının ardından bir basın toplantısı düzenleyerek depolarda bebek mamaları, antibiyotikler, kronik hastalıkların ilaçları, merhem gibi önemli araçların ele geçirildiğini bildirdi. Sorumluların bulunması için soruşturma başlatıldığını belirten Hasan, tüm malzemelerin bu hafta içerisinde eczanelerde satışa sunulacağını ifade etti. 

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu