La Casa de Papel gerçek oldu: 30 hırsızla büyük soygun

Brezilya'nın Criciuma şehri, 'La Casa de Papel' dizisini akıllara getiren görüntülere sahne oldu. Şehri kuşatıp bankaları soymak isteyen soygun çetesi, sokakları ateşe vererek bölgeye giriş-çıkışları önlemeye çalıştı. Soyguncular, polis ekipleri olaya müdahale edince canlı kalkan olarak kullandıkları rehinelerle birlikte olay yerinden uzaklaştı.

DÜNYA 01.12.2020, 23:51 02.12.2020, 17:22 Koray
La Casa de Papel gerçek oldu: 30 hırsızla büyük soygun

Brezilya'nın Criciuma şehri, 'La Casa de Papel' dizisini akıllara getiren görüntülere sahne oldu. Şehri kuşatıp bankaları soymak isteyen soygun çetesi, sokakları ateşe vererek bölgeye giriş-çıkışları önlemeye çalıştı. Soyguncular, polis ekipleri olaya müdahale edince canlı kalkan olarak kullandıkları rehinelerle birlikte olay yerinden uzaklaştı.Rehinelerle birlikte kaçtılar

Gece yarısı yaşanan olay yaklaşık olarak iki saat sürdü. Çok sayıda bankayı soymayı hedefleyen silahlı soyguncular, patlayıcılar ve uzun namlulu silahlarla güvenlik güçlerine ateş açtı. Meydana gelen çatışmada iki kişi yaralanırken, çok miktarda para etrafa saçıldı. Yaralananlardan birinin polis memuru olduğunu açıklandı. Canlı kalkan olarak kullanılan rehinelerin, olayın meydana geldiği bölgede yol çalışması yapan işçiler olduğu kaydedildi. 

Silahlı soyguncuların etrafa ateş açtığı, çevredekilerin kameralarına yakalandı. Cep telefonu görüntülerinde soyguncuların bazı şahısları rehin aldıktan sonra otomobillerine binip kaçtığı gözlendi. Bu sırada paralar etrafa saçıldı. Olayı izleyenlerin etrafa saçılan paraları toplamak için yarışa girdiğini de dikkatlerden kaçmadı.Etrafa 1 milyon 200 bin TL değerinde para saçıldı

Brezilya polisinden alınan bilgilere göre, paraları toplamaya çalışanlardan 4'ü gözaltına alındı. Soygun girişimi sırasında etraftan 810 bin reali (1 milyon 200 bin lira) toplanabildi. Soyguncular tarafından hedef tahtasına koyulan bankalardan birinden yapılan açıklamada, şubelerinin kapalı olacağı belirtilirken, soyguncuların para çalıp çalmadığı ya da ne kadar para ile kaçtıklarına ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi.

Soygun, akıllara dünyaca ünlü Netflix yapımı olan La Casa de Papel'i getirdi.

Yorumlar (0)
12
açık