"Kürtlerle değil PKK ile iş tuttuk!"

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Orta Doğu Uzmanı Michael Doran'ın paylaşımını kendi Twitter hesabından paylaştı. Michael Doran tweetinde "Obama döneminde Kürtlerle değil, müttefikimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin can düşmanı olan PKK ile iş tuttuk. Bu politikayla Türk-PKK savaşının tohumlarını ekiyor, aynı zamanda Türkiye'yi Rusya'nın kollarına atıyorduk" ifadelerini kullanmıştı.

DÜNYA 07.10.2019, 20:11
"Kürtlerle değil PKK ile iş tuttuk!"

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, eski Başkan Barack Obama döneminde Amerika'nın Suriye'deki Kürtlerle değil, PKK ile iş tuttuğu yönündeki bir içeriği, Twitter hesabından paylaştı. 

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabında, Hudson Enstitüsü Kıdemli Orta Doğu Uzmanlarından Michael Doran'ın Amerika'nın Suriye kararına destek veren paylaşımlarına yer verdi. 

Başkan Donald Trump, Dorian'ın yaptığı "Obama döneminde Kürtlerle değil, müttefikimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin can düşmanı olan PKK ile iş tuttuk. Bu politikayla Türk-PKK savaşının tohumlarını ekiyor, aynı zamanda Türkiye'yi Rusya'nın kollarına atıyorduk." paylaşımını retweet etti.

Donald Trump, Dorian'ın Ocak 2018'de Washington'da katıldığı bir panelde, Anadolu Ajansının (AA) çektiği videoyu kullanarak, "Suriye'nin kuzeyinde gördüklerinize şaşırıyor musunuz? Ben şaşırmıyorum. Ocak 2018'de Obama'nın bizi Türkiye'ye ilişkin koyduğu ikilemi açıklamıştım." paylaşımına da sayfasında yer verdi. 

Söz konusu paylaşımlar, kısa sürede binlerce beğeni ve retweet aldı.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu