Kraliçe Elizabeth’in tahta çıkışının 70’inci yılı kutlandı

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan Kraliçe Elizabeth, tahta çıkışının 70’inci yılı sebebiyle gerçekleştirilen kutlama törenine katılarak neşeli görüntüsüyle dikkat çekti. 

DÜNYA 16.05.2022, 14:36 Murathan Yıldırım
Kraliçe Elizabeth’in tahta çıkışının 70’inci yılı kutlandı

İngiltere, Kraliçe Elizabeth’in tahta çıkışının 70’inci yılını kutluyor. Ülke genelinde devam eden organizasyonlar, katılımcılara unutulmaz anlar yaşatıyor. Kendisi için düzenlenen ‘Platin Jübile’ organizasyonuna katılan Kraliçe Elizabeth, keyifli ve güler yüzlü görüntüsü ile İngiliz basınının gündemi oldu. Bir süredir sağlık sorunları ile mücadele eden Elizabeth, etkinlikteki gösterileri ilgiyle takip ederek üst düzey yöneticilerle sohbet etti. 

Kraliçe, kendisini canlandıran Helen Mirren’i uzun süre alkışladı

Kraliçe Elizabeth şerefine gerçekleştirilen organizasyonda dünyaca ünlü oyuncu Tom Cruise ve Helen Mirren de yer aldı. Mirren, Kraliçe Elizabeth’i canlandırdığı gösteri ile büyük beğeni topladı. Windsor Kalesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe bastonuyla katılan 96 yaşındaki Kraliçe Elizabeth, kendisini canlandıran Mirren’i uzun süre alkışladı. 

Tom Cruise’dan Kraliçe Elizabeth’e övgü dolu konuşma

Yaşadığı rahatsız sebebiyle parlamento açılışındaki konuşmasını gerçekleştiremeyen Kraliçe’nin kendisi için düzenlenen bu etkinliğe katılıp katılmayacağı da son anda netleşti. Organizasyonda yer almak isteyen Kraliçe’nin keyifli ve sağlıklı görüntüsü, misafirlerin de yüzünü güldürdü. Etkinliği takip eden 5 bin kişi de sık sık tezahüratlar yaparak Kraliçe’ye sevgi gösterilerinde bulundu. Organizasyon çerçevesinde sahneye gelen Hollywood’un yıldız ismi Tom Cruise, Kraliçe Elizabeth hakkında özel bir konuşma yaparak kendisine övgüler sıraladı. 

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu