Kraliçe Elizabeth, oğlunun eşi Camilla’yı müstakbel kraliçe olarak atadı 

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, ölümünün ardından tahta geçecek oğlu Prens Charles’ın kral olacağını; onun eşi Cornwall Düşesi Camilla’nın da kraliçe olacağını duyurdu. 

DÜNYA 06.02.2022, 11:00 Başak Çetin
Kraliçe Elizabeth, oğlunun eşi Camilla’yı müstakbel kraliçe olarak atadı 

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, tahttaki 70’inci yıl dönümü hakkında bir mesaj yayınladı. Ölümünün ardından oğlu Prens Charles’ın kral olarak tahta geçeceğini belirten Elizabeth, Charles’ın eşi Cornwall Düşesi Camilla’nın ise kraliçe unvanını almasını istediğini duyurdu.  “Bana verdiğiniz desteği onlara da verin” 

70 senedir tahtta olduğunu ve hem kendisine hem de eşi Prens Philip’e verilen desteği takdir ettiğini ve bunun için halkına teşekkür ettiğini belirten Kraliçe Elizabeth, aynı derecede desteğin oğlu Prens Charles ve onun eşi Camilla’ya da verilmesi gerektiğini duyurdu.  Kraliçe’nin eşi 2021’de vefat etmişti 

Kraliçe Elizabeth’in eşi Prens Philip, Nisan 2021’de, 99 yaşındayken İngiltere’de vefat etmişti. Philip Mountbatten’ın vefatının ardından Kraliçe Elizabeth’in sağlık durumu hakkında çeşitli iddialar gündeme getirilmişti.  

Yorumlar (0)
14
hafif yağmur