Kim ölüyor mu? Trump'tan ürkütücü ipucu!

ABD Başkanı Donald Trump, "Kim Jong-un'un sağlığı konusunda bir fikrim var ama söyleyemem" ifadelerini kullandı.

DÜNYA 28.04.2020, 07:15
Kim ölüyor mu? Trump'tan ürkütücü ipucu!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un sağlığı konusunda bir fikri olduğunu belirtti ancak bunu şimdi açıklayamayacağını ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un sağlığının kötü olduğu iddialarına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Bu konuda bir fikrim var ama size şu an söyleyemem. Onun iyi olmasını diliyorum. Kim cumartesi günü bir açıklama yapmadı, belli ki yapamadı. Çok da uzak olmayan bir gelecekte, Kim Jong-un'dan bir haber alabiliriz."

Kim Jong-un ile yakın bir ilişki kurduğunu dile getiren ABD Başkanı Donald Trump, "ABD Başkanı olmasaydım, şu anda Kuzey Kore ile savaşta olurduk." ifadelerini kullandı.

Kim hakkındaki iddialar

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un hakkında son haftalarda sağlığının yerinde olmadığı hatta hayatını kaybettiği yönünde söylentiler ortaya atılmış ancak söylentiler küresel çapta yayılmasına rağmen Kim ortalıkta görünmemişti.

Kim Jong-un'un durumu hakkında tavsiyede bulunmak üzere bir grup Çinli doktorun Kuzey Kore'ye gittiği iddia edilmiş, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un 12 Nisan'da kardiyovasküler bir operasyon geçirdiği ve iyileşme sürecinde olduğu yönünde haberler yayılmıştı.

Hong Kong Uydu Televizyonu, Kim Jong-un'un öldüğünü duyurmuş, bu haber ise herhangi bir yetkili tarafından doğrulanmamıştı.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un'un 15 Nisan'da Kuzey Kore'nin kurucu lideri, büyükbabası Kim Il-sung'un doğum günü kutlaması dahil önemli etkinliklere katılmaması, sağlığı hakkında spekülasyonların ortaya çıkmasına yol açmıştı.

Yorumlar (0)
13
açık