Karabağ'da patlama: Bilanço ağırlaşıyor

Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde, Askeran-Hankendi kara yolu üzerinde yer alan benzin depolama tesisinde evvelki gün meydana gelen patlama ve sonrasındaki yangında yaşamını yitirenlerin sayısı 68'e yükseldi.

DÜNYA 27.09.2023, 00:59 topcu
Karabağ'da patlama: Bilanço ağırlaşıyor

Ermenistan basınının Karabağ'daki Ermeni temsilcilere dayandırdığı haber doğrultusunda, 25 Eylül 2023'te Hankendi yakınlarında Askeran kara yolunda yer alan bir benzin depolama tesisindeki patlama ve yangında can verenlerin sayısı 68 oldu.

Diğer taraftan, patlamadan etkilendiği öngörülen 105 kişinin akıbetinin an itibarıyla belirlenemediği öğrenildi.

Hastanelerde tedavi altına alınan 290 yaralıdan 168'i Ermenistan'daki yanık tedavi merkezleri ve hastanelere kaldırıldı.Ne olmuştu?

Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde, 25 Eylül 2023'te Askeran-Hankendi kara yolu yakınlarındaki bir benzin depolama alanında yaşanan patlama ve sonrasında meydana gelen yangında çok sayıda kişinin can verdiği, 290 kişinin ise yaralandığı bildirilmişti.

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı, bahse konu alanda meydana gelen yangının Azerbaycanlı itfaiyecilerce söndürüldüğünü duyurmuştu. 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada, meydana gelen hadiseden zarar gören bölgedeki Ermenilere yardım için Azerbaycan'ın bütün olanaklarını seferber ettiğini, Saatlı, Sabirabad ve Ağdam hastanelerinin yaralıların yatırılması ve tedavisi için sağlık çalışanlarıyla takviye edildiğini kaydetmişti.

Yorumlar (0)