Kabin görevlileri 'uyarı' grevinde!

Alman Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu'ndan (UFO) yapılan yazılı açıklamaya göre, uyarı amaçlı iş bırakma eylemi 19 saate yükseltildi.

DÜNYA 20.10.2019, 19:40
Kabin görevlileri 'uyarı' grevinde!

UFO Sendikası, Alman Lufthansa Group çatısında faaliyet gösteren düşük maliyetli hava yolu şirketlerinin de ücretlerin artırılması talebiyle kabin görevlilerince başlatılan "uyarı" grevinin gece yarısına kadar süreceğini duyurdu.

UFO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce 6 saat olarak planlanan uyarı amaçlı iş bırakma eylemi 19 saate yükseltildi.

Lufthansa Group çatısında operasyonlarını yürüten SunExpress Deutschland, Lufthansa CityLine, Germanwings ve Eurowings'in kabin görevlilerinin ülke çapındaki grevi gece yarısına kadar devam edecek.

Ayrıca grevin uzatılmasından sonra Almanya genelinde birçok uçuş askıya alındı.

Lufthansa açıklama yaptı

Lufthansa'dan yapılan yazılı açıklamada ise söz konusu grevin, kabin personelinin birçok isteğinin karşılandığı için anlamsız olduğu aktarıldı.

UFO, Alman hava yolu şirketi Lufthansa'da çalışan kabin görevlilerine yapılan yüzde 2'lik ücret zammının, Lufthansa Group çatısında operasyonlarını yürüten SunExpress Deutschland, Lufthansa CityLine, Germanwings ve Eurowings'in kabin görevlilerine de yapılmasını istiyor.

Yorumlar (0)
28
az bulutlu