Japonya hem sel hem heyelanla mücadele ediyor: 2 ölü 20 kişi kayıp 

Japonya’da etkili olan sel, heyelanı beraberinde getirdi. Atami şehrinde 2 kişi hayatını kaybederken en az 20 kişinin kayıp olduğu bildirildi.  

DÜNYA 03.07.2021, 14:33 04.07.2021, 13:26 Başak Çetin
Japonya hem sel hem heyelanla mücadele ediyor: 2 ölü 20 kişi kayıp 

Japonya’da etkili olan yağışlar sonrasında büyük çaplı sel meydana geldi. Önüne kattığı her şeyi sürükleyen sel, heyelan oluşturdu. Atami başta olmak üzere tüm şehirlerde etkili olan sel ve buna karışan toprak kayması sebebiyle bazı bölgeler riskli ilan edildi. Riskli bölgelerde yaşayanların önlem alması gerektiğini belirten Japonya Meteoroloji Ajansı, yıldırım düşmesi ve nehir taşkınlarının artmasının mümkün olduğunu belirtti. Kayıp insanların arama çalışmalarına başlanamadı 

Atami şehrinde büyük çaplı heyelan meydana geldi. Çevredeki vatandaşlar, en az 20 kişinin toprak ve sel altında kaldığını ve kayıp olduklarını belirtti. Haber kaynaklarından aktarılan bilgiye göre şehirdeki sel hızla devam ettiği için şu anda arama çalışmaları başlatılamıyor. Öte yandan selin daha da şiddetlenmesine karşın Japonya Öz Savunma Kuvvetleri, takviye personel talebinde bulundu. 

Yorumlar (0)
20
az bulutlu