İtalya Başbakanı'nın en yakınındaki isim koronavirüsten yaşamını yitirdi

İtalya’da Başbakan Giuseppe Conte’nin yakın korumalığını yapan polis memuru, Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

DÜNYA 04.04.2020, 22:29 04.04.2020, 22:40 Burak!
İtalya Başbakanı'nın en yakınındaki isim koronavirüsten yaşamını yitirdi

İtalya'da Başbakan Giuseppe Conte'nin yakın korumalığını yapan polis memuru, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Ülkede 6 haftadır devam eden ve şu ana kadar 14 bin 681 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan Kovid-19 salgını nedeniyle kayıplar sürüyor.

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte

İtalya Başbakanı Conte'nin yakın koruması hayatını kaybetti

İtalyan basınına yansıyan bilgilere göre, Başbakan Conte'nin yakın korumalığını yapan ve geçen ay ortasında Kovid-19 teşhisi konulan 52 yaşındaki Giorgio Guastamacchia, bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

İki çocuk babası olan koruma memurunun tedavisi için görevden ayrılmadan önce Başbakan Conte ile yakın teması bulunmadığı ve Başbakan'ın seyahatlerine eşlik etmediği bilgisi paylaşıldı.

Conte'nin testi negatif çıkmıştı

Eski başbakanlardan AB Komisyonunun Ekonomi İşlerinden Sorumlu Komiseri Paolo Gentiloni de Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Giorgio Guastamacchia'yı örnek polis memuru olarak hatırlıyorum. Ailesinin ve çalışma arkadaşlarının acılarını paylaşıyorum." ifadesini kullandı.

Bir süredir Tor Vergata Kliniğinde tedavi gören Guastamacchia'nın Kovid-19 testinin mart ortasında pozitif çıkmasının ardından Başbakan Conte'ye de test yapılmış ve test negatif çıkmıştı.

Ülkede can kayıpları 15 binin üzerine çıktı

İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 681 artarak 15 bin 362'ye yükseldi.

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur