İsrailli bakandan Lübnan'a gözdağı: "Düğmeye basabiliriz!"

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Lübnan ile yürütülen diplomatik çabalara ilişkin konuştu. Zamanın daraldığını kaydeden Gallant, "Başka çaremiz kalmayabilir. Yakında Lübnan Hizbullahı'na yönelik ciddi bir askeri saldırı başlatabiliriz." dedi.

DÜNYA 06.01.2024, 00:40 Hakan Öksüz
İsrailli bakandan Lübnan'a gözdağı: "Düğmeye basabiliriz!"

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar sürerken Lübnan sınırında da gerilim yükseliyor. Lübnan Hizbullahı ile İsrail arasında ipler iyice gerilmiş durumda. Gazze Şeridi'ne yönelik devam eden saldırılar, Lübnan Hizbullahı ve İsrail arasında sürtüşmeye neden oluyor.

Lübnan’ın başkenti Beyrut'ta 2 Aralık'ta gerçekleştirilen saldırı, İsrail ile Lübnan arasındaki tansiyonun artmasına yol açtı. İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant'ın son açıklaması, iplerin kopma noktasına geldiğini gösteriyor.

Gallant: "Başka çaremiz kalmayabilir"

İki ülke arasındaki gerilimin azaltılması için diplomatik çabaların yürütüldüğünü ancak zamanın daraldığını kaydeden Gallant, "Diplomatik çözümden yanayız. Kum saati tersine dönebilir. Zaman gittikçe daralıyor. Lübnan Hizbullahı'na yönelik ciddi bir askeri saldırı başlatabiliriz. Bundan başka çaremiz kalmayabilir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)