İsrail'in hedefi bu kez Endonezya Hastanesi oldu

Filistin resmi haber ajansı WAFA, İsrail ordusunun Gazze'deki Endonezya Hastanesi’ne saldırdığını duyurdu. Haberde saldırı sonucu en az 8 Filistinlinin yaşamını yitirdiği aktarıldı.

DÜNYA 20.11.2023, 09:28 Şeyda Gül
İsrail'in hedefi bu kez Endonezya Hastanesi oldu

Filistin resmi haber ajansı WAFA’da yer alan habere göre, İsrail ordusu bu kez Endonezya Hastanesi’ne saldırdı. Roketlerle vurulan hastanede en az 8 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı. Hastanenin ikinci katı bombardıman sebebiyle büyük hasar görürken, saldırı sebebiyle hastanede elektriklerin kesilmesine neden oldu.

Her türlü harekete kurşunla karşılık veriliyor

Haberde 140 yataklı olduğu belirtilen Endonezya Hastanesi’nde 650 hastanın tedavi gördüğü ve yaklaşık 150 yaralı olduğu bilgisine yer verildi. İsrail güçlerinin hastaneyi abluka altına aldığı ve çevredeki yüksek binaların çatılarına yerleştirilen keskin nişancılarla hastane kapısı önünde her türlü harekete kurşunla karşılık verildiği ifade edildi.

Hasta ve yaralıların üzerine ateş açılıyor

Olaya ilişkin Telegram sayfasından anons yayımlayan Şihab haber ajansı ise gazeteci Enes Şerif'in Endonezya Hastanesi içinde olduğunu aktardı. İşgal güçlerinin hastaneyi direkt hedef almakta olduğunu dile getiren Enes Şerif, hasta ve yaralıların üzerine ateş açıldığını kaydetti. Bunun belki son görüşme olacağını söyleyen Şerif, “Lütfen, burada durumlar oldukça zor. Bu mesajı iletiniz” ifadelerini kullandı.

Çocuklar tedavi beklerken ölüyor

Gazeteci Şerif'in çektiği ve hastanenin doğrudan hedef alındığını gösteren fotoğraflarda ise bombardımanla parçalanmış odaların yanı sıra yatakta tedavi olmayı beklerken ölen çocukların cansız bedenleri yaşanan dramı açıkça ortaya koyuyor.

Yorumlar (0)