İsrail, Filistinli çocuğu öldürdü!

İsrail güçleri, Mescid-i Aksa'da cuma namazı kılmak için Ayrım Duvarı'nı geçmeye çalışan iki Filistinliye ateş açtı. 16 yaşındaki bir çocuk şehit olurken, bir kişi de yaralandı.

İsrail, Filistinli çocuğu öldürdü!

Filistin Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'nın güneyinde Ayrım Duvarı'nı geçmek isteyen biri 16 diğeri 21 yaşındaki iki Filistinliye ateş açtı.

16 YAŞINDAKİ ÇOCUK ŞEHİT OLDU

İsrail güçleri tarafından vurulan 16 yaşındaki Abdullah Gays şehit oldu. Karnından yaralanan diğer gencin de şu anda ameliyat edildiği açıklandı.

İsrail, 40 yaş altı erkeklerin Ayrım Duvarı'yla (Utanç Duvarı) çevrili Batı Şeria'dan Kudüs'e girişini engelliyor. Aynı zamanda Filistinlilerin, abluka altında bulunan ve yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip olan Gazze'den de kutsal şehre girişine izin vermiyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 11:22

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER