İsrail bu kez Lübnan’ı vurdu 

İsrail ordusu, Lübnan’ın 4 Ağustos’ta kendilerine 3 roket attığını belirterek bu sabah saatlerinde Lübnan’a hava saldırısı düzenledi.  

DÜNYA 05.08.2021, 12:39 07.08.2021, 11:10 Başak Çetin
İsrail bu kez Lübnan’ı vurdu 

İsrail ordu sözcüsü, Avichay Adraee, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İsrail savaş uçaklarının dün Lübnan’a hava saldırısı düzenlediğini bildirdi. “Lübnan’da terör amacıyla kullanılan tüneller vuruldu.” açıklamasını yapan Adraee, İsrail’i hedef alan tüm terör saldırıları son bulana kadar bu bombardımanın süreceğini ve hatta şiddetini artırılacağını bildirdi. Lübnan basını saldırıyı doğruladı 

Lübnan yerel basını, İsrail savaş uçakları tarafından hava saldırısı düzenlendiğini doğruladı. Saldırıların, ülkenin güneyinde yer alan ed-Dımaşkiyye’ye olduğu ve 2 saldırı düzenlendiği bildirildi. “Lübnan, İsrail’e roketli saldırıda bulundu” 

İsrail ordusu, 4 Ağustos tarihinde Lübnan’ın İsrail’e 3 adet roket attığını; birinin Lübnan topraklarına düşerken diğer ikisinin ise İsrail’in açık alanlarına düştüğünü belirtmişti. İsrail’in buna karşılık vereceği açıklanmıştı. 

Yorumlar (0)
19
açık