İngiltere'deki Türklere nüfus sayımına katılma çağrısı

21 Mart’ta Birleşik Krallık’ta yapılacak nüfus sayımına Türklerinde katılması için çağrıda bulunuldu.

DÜNYA 06.03.2021, 11:45 07.03.2021, 09:34
İngiltere'deki Türklere nüfus sayımına katılma çağrısı

İngiltere Türk Dernekleri Birliği, İngiltere’de yaşamını sürdüren Türk kökenli vatandaşlara Mart ayı içinde yapılacak olan genel nüfus sayımına katılmaları için çağrı yaptı.

Ülke genelinde ilk kez internet yolu ile nüfus sayımının yapılacağı ülkede 1 milyona yaklaşan sayıları ile Türk kökenli vatandaşlarında bu sayıma katılmaları istendi.

Türklerin daha çok söz sahibi olmaları hedefleniyor

İngiltere Türk Dernekleri Birliği tarafından yapılan açıklamada sayıma günler kala Türk kökenli vatandaşlara nüfus sayımına katılmaları yönünde çağrıda bulunarak Türklerin toplum içerisinde daha fazla söz sahibi olmasının amaçlandığı kaydedildi.

Birleşik Krallık’ta ne kadar Türk’ün yaşadığının da öğrenilmesi bakımından önemli sayılan nüfus sayımına daha fazla katılımın sağlanması için bildiride bulunan Türk Dernekler Birliği, böylelikle Türklerin sosyal ve siyasal hayatta daha fazla söz hakkına sahip olmalarının öngörüldüğünü ifade etti.

İki dilde afişler hazırlandı

Nüfus sayımına ne şekilde katılacaklarını bilgilendirmek amacıyla Türkçe ve İngilizce afişler hazırlayan İngiltere Türk Dernekleri Birliği, sayıma ilişkin ilgili formun dikkatlice doldurulması tavsiyesinde bulundu.
 

Yorumlar (0)
28
az bulutlu