İngiliz havayolu şirketinden Mısır kararı!

İngiliz havayolu şirketi British Airways, güvenlik endişeleri nedeniyle Mısır'ın başkenti Kahire'ye yapılan uçuşları bir haftalığına dondurdu.

DÜNYA 20.07.2019, 21:20 21.07.2019, 09:18
İngiliz havayolu şirketinden Mısır kararı!

British Airways'den, Kahire'ye gitmek üzere olan yolculara yapılan açıklamada, uçuşların iptal edildiği kaydedildi ve "Güvenlik düzenlemelerimizi dünyanın her yerindeki tüm havaalanlarımızda sürekli gözden geçiriyoruz ve daha fazla değerlendirmeye olanak sağlamak için tedbiren yedi gün boyunca Kahire'ye olan uçuşları askıya aldık." denildi.

Yolcular ve ekiplerin güvenliğinin, şirketin önceliği olduğu belirtilen açıklamada, güvenli olmayan uçuşların asla gerçekleştirilmediğine işaret edildi.

"BİRİSİ BİZİM BİLMEDİĞİMİZ BİR ŞEY BİLİYOR"

Açıklamada, uçuşların iptaline yol açan güvenlik riskinin ne olduğuna ilişkin bir bilgi yer almadı.

Bir yolcu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uçağa binmek üzereyken uçuşun iptal edildiğini aktararak, "Güvenlik riski. Birisi, bizim bilmediğimiz bir şeyi biliyor." ifadelerini kullandı.

BAKANLIK UYARDI

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, dün, Mısır'a seyahat edecek olan İngiliz vatandaşlarını "uçuşlara yönelik artan terörizm riski" konusunda uyararak, "Mısır'dan İngiltere'ye olan uçuşlar için ek güvenlik önlemleri uygulandığını" açıklamıştı.

Yorumlar (0)
22
açık