Hong Kong'daki protestolar amacına ulaştı

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi Carrie Lam, Hong Kong’da 3 aydır süren protestoların ardından, suçluların Çin'e iadesini kolaylaştıran yasa tasarının geri çekildiğini açıkladı.

Hong Kong'daki protestolar amacına ulaştı

Eylemlerin 13’üncü haftasında alınan bu kararla birlikte, Hong Kong sokaklarındaki protestocular, ‘Hong Kong’u geri aldık’, ‘Zamanımızın devrimi’ sloganlarını atarak kutlama yaptı.

"Bazı eylemciler hala şüpheci yaklaşıyor"

Yerel medya, bazı grupların ve eylemcilerin bu karara hala ‘şüpheci’ yaklaştıklarını açıkladı.

Televizyondan açıklama yapan Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi Carrie Lam, "Geçtiğimiz iki ay boyunca meydana gelen olaylar, Hong Kong halkını şok etti ve üzdü. Hepimiz evimiz Hong Kong için çok endişeliyiz. Hepimiz mevcut çıkmaz ve huzursuz zamanlardan bir çıkış yolu bulmayı umuyoruz." dedi.

"Toplumdaki hoşnutsuzluğu gidermek için yollar bulmalı ve çözümler aramalıyız." diyen Lam, "İki aydan fazla süren sosyal huzursuzluktan sonra, bu hoşnutsuzluğun tasarının çok ötesine uzandığı açıktır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 00:42

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER