Hollanda'da bu kez Türk camisine saldırı yapıldı!

Kur'an-ı Kerim'e yönelik eylemlerin ardından Hollanda'da şimdiye bir camiye saldırı yapıldı. Culemborg kentindeki İmam-ı Azam Camisi'nin camlarını kıran saldırgan gözaltına alındı. İmam-ı Azam Cami Vakfı Yönetim Kurulu Sekreteri Selçuk Demirci, "Daha önce hakaret içerikli mektuplar almıştık ama ilk defa saldırıya uğradık." dedi.

DÜNYA 06.11.2023, 14:37 07.11.2023, 18:07 Hakan Öksüz
Hollanda'da bu kez Türk camisine saldırı yapıldı!

Hollanda'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik yapılan provokatif eylemlerin ardından şimdi de Culemborg kentindeki bir camiye saldırı düzenlendi. Diyanet Vakfına (HDV) bağlı olduğu belirtilen İmam-ı Azam Camisi'ne bir kişi tarafından yapılan saldırıya ilişkin İmam-ı Azam Cami Vakfı Yönetim Kurulu Sekreteri Selçuk Demirci bilgi verdi.

Selçuk Demirci: "Gece bahçeye girerek 10 pencerenin camını kırdı"

Olay sonrası kamera kayıtlarını incelediklerini vurgulayan Demirci, "Cumartesi gecesi çitleri aşmış ve saat 02.00 gibi bahçeye girdikten sonra bir cisimle 10 pencerenin camını kırmış. Saldırının kesin sebebi belli olmasa d Gazze'de yaşanan gelişmelerle alakalı olduğu kanısındayız. Gazze'de saldırılar sonrası HDV'den, güvenlik tedbirlerini artırmamız gerektiğine ilişkin uyarı gelmişti." dedi.

"Daha önce hakaret içerikli mektuplar almıştık ama..."

Daha önce Kutlu Doğum Haftası'nda hakaret içerikli mektuplar aldıklarını ancak ilk defa bir saldırıya maruz kaldıklarını kaydeden Selçuk Demirci, "Yetkililerle irtibata geçtik. Güvenlik tedbirlerini artıracağız. Güven içinde ibadet etmek istiyoruz. Bir dini cemaatle veya herhangi bir grupla aramızda problem yok." ifadelerini kullandı.

Saldırgan gözaltına alındı

İmam-ı Azam Cami Vakfı Yönetim Kurulu Sekreteri Selçuk Demirci, cami saldırganının polis tarafından gözaltına alındığı bilgisini verdi. Son dönemde Hollanda'da camilere yönelik saldırı sayısında artış gözlendiğini kaydeden HDV, "Hakaret mektupları, yerini tacizlere ve en sonunda fiziki saldırılara bıraktı." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)