Hamas'tan Arap ve İslam ülkelerine çağrı

Hamas’tan yapılan açıklamada, Arap ve İslam ülkelerine Filistin halkına yönelik Siyonist soykırım savaşını durdurmaları için baskı yapmaları ve topraklarındaki varlıklarını savunacakları savaşta onlara her türlü destek ve yardımı sağlamaları konusunda çağrıda bulunuldu.

DÜNYA 05.07.2024, 23:33 Şeyda Gül
Hamas'tan Arap ve İslam ülkelerine çağrı

Gazze Şeridi'nin geleceğine ilişkin Hamas'tan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “Filistin iradesini devre dışı bırakmayı amaçlayan her türlü plan, proje ya da önerinin yanı sıra yabancı güçlerin herhangi bir isim veya gerekçeyle Gazze Şeridi'ne girme planlarını destekleyen pozisyonları reddettiğimizi vurguluyoruz” ifadelerine yer verildi.

Filistin halkı, dış çözüm veya denklemin dayatılmasına izin vermeyecektir

Bu faşist saldırganlığın yenilgiye uğratılmasının ardından Gazze Şeridi'nin idaresi tamamen Filistinlilere ait bir mesele olup her kesimden Filistin halkının üzerinde mutabık kalacağı bir konu olduğu belirtilen açıklamada, “Filistin halkı, kendi özgürlük ve kaderini tayin hakkına dayanan ilkelerinden sapacak herhangi bir vesayet, dış çözüm veya denklemin dayatılmasına izin vermeyecektir” denildi.

Her türlü destek ve yardımı sağlamaları ifade edildi

Ayrıca Arap ve İslam ülkelerine Filistin halkına yönelik Siyonist soykırım savaşını durdurmaları için baskı yapmaları çağrısında bulunulan açıklamada, topraklardaki varlıklarını savunacakları savaşta onlara her türlü destek ve yardımı sağlamaları ifade edildi.

Yorumlar (0)