Filistin'i o listeden çıkarmışlar!

ABD Dışişleri Bakanlığının Filistin'i yaklaşık 3 ay önce internet sayfasındaki "bölgeler ve ülkeler" listesinden çıkardığı tespit edildi.

Filistin'i o listeden çıkarmışlar!

ABD Dışişleri Bakanlığının mayısın sonuna doğru internet sitesinin tasarımını değiştirdiği, bu tarihten sonra da artık "ülkeler ve bölgeler" listesinde Filistin'e yer vermediği ortaya çıktı.

Söz konusu durum bir Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımdan sonra ortaya çıktı.

Paylaşımın ardından İsrail basını da ABD Dışişlerinin Filistin'i listeden kaldırdığını yazdı. 

Bakanlık daha önce Filistin için sitesinde "Filistin Yönetimi" ya da "Filistin Toprakları" ifadelerini kullanıyordu.

FKÖ, TEPKİ GÖSTERDİ

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat ise yaptığı Twitter paylaşımıyla tepki verdi.

ABD'nin, İsrail'i listeden çıkarmasının ABD'nin değil, İsrail'in çıkarlarıyla ilgili olduğunu kaydeden Ureykat, "Gerçeği görmemeye karar vermek, bu gerçeğin varlığını ortadan kaldırdığınız anlamına gelmez." ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, göreve geldiğinden beri Filistin konusunda İsrail çizgisini destekleyen pozisyon benimsemişti.

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER