Evo Morales'e bir darbe daha! Kırmızı bülten çıkarıldı!

Bolivya İçişleri Bakanı, hükümetin isteği üzerine Interpol'ün Bolivya'nın eski lideri Morales hakkında kırmızı bültenle tutuklama emri çıkardığını açıkladı.

DÜNYA 09.01.2020, 21:55
Evo Morales'e bir darbe daha! Kırmızı bülten çıkarıldı!

Bolivya İçişleri Bakanı Arturo Murillo, ülkesinin hükümetinin isteği üzerine Uluslararası Polis Teşkilatı’nın (Interpol) ülkenin Devlet Başkanı Evo Morales hakkında kırmızı bültenle uluslararası tutuklama emri çıkardığını açıkladı.

Murillo, kırmızı bülteni "Interpol'e dün sabah 10.00’da Morales'e karşı uluslararası arama talebimizle ilgili verdiğim emir aktive edildi” ifadeleriyle duyurdu.

"Seni bekliyoruz"

İçişleri Bakanı, konuşmasında Evo Morales'in Bolivya halkına bir açıklama yapmak zorunda olduğunu belirterek "Seni bekliyoruz, gel korkma seninle ilgileneceğiz, sana koruma vereceğiz. Sana hiçbir şey olmayacak ama bu ülkede hesap verebilir olmalısın, bu bizim için önemli" şeklinde konuştu.

Morales 10 Kasım'da istifa ederek ülkeden ayrılmıştı

Morales, ülkesinde 20 Ekim 2019'da yapılan devlet başkanlığı seçimlerine hile karıştırdığı iddiaları üzerine çıkan ayaklanmanın büyümesi ve güvenlik güçlerinin de eylemcilerin tarafına geçmesi üzerine 10 Kasım'da istifa etmişti. Bolivya'nın eski lideri, şu sıralarda Arjantin'e siyasi sığınmacı olarak göçmüş durumda.

Yorumlar (0)
20
açık