Estonya Başbakanı'nın skandal paylaşımına tepki yağıyor: 'İstanbul' yerine 'Kostantinopolis' yazdı!

Estonya Başbakanı Kaja Kallas, ülkesine ziyaret için giden İstanbul Ortodoks Patrikhanesi Patriği ve Başpsikoposu I. Bartholomeos için sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Kallas'ın paylaşımında İstanbul" yerine "Kostantinopolis" yazması büyük tepkiye neden oldu.

DÜNYA 13.09.2023, 09:24 13.09.2023, 09:37 Özgü Kübra
Estonya Başbakanı'nın skandal paylaşımına tepki yağıyor: 'İstanbul' yerine 'Kostantinopolis' yazdı!

İstanbul Ortodoks Patrikhanesi Patriği ve Başpsikoposu I. Bartholomeos, ziyaret için Estonya gitti. Başpsikopos I. Bartholomeos burada Estonya Başbakanı Kaja Kallas ile bir araya geldi. O anları sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Başbakan Kallas’ın "İstanbul" yerine "Kostantinopolis" yazması tepkileri üzerine çekti.

Skandal ‘İstanbul’ paylaşımına tepkiler yağıyor!

Başbakan Kallas, I. Bartholomeos'u Tallin'deki Hükümet Konağı'nın kapısının önünde karşıladı ve o anlara ait videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Kallas, sosyal medya paylaşımında, "Kostantinopolis Başpsikoposu ve Ekümenik Patrik Bartholomeos Estonya'yı ziyaret ediyor" şeklinde ifadeler kulandı.

Kallas'ın paylaşımında ‘İstanbul’ yerine ‘Kostantinopolis’ ifadesini kullanması ise dikkatlerden kaçması. Durma tepki gösteren çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, konu ile ilgili yorum yapmaktan geri durmadı.

Yorumlar (0)