Ermenistan'ı sel vurdu: 4 ölü

Ermenistan'ın kuzeyinde Lori ve Tavus bölgelerinde yaşanan sel felaketinde 4 kişi yaşamını yitirdi. Toplamda 17 köprü çöktü. Buna ek olarak 5 köprü de hasar aldı. Köprülerin çökmesi nedeniyle ulaşım da aksamaya devam ediyor.

DÜNYA 27.05.2024, 20:16 29.05.2024, 11:23 Melina Ay
Ermenistan'ı sel vurdu: 4 ölü

Ermenistan'ın Lori ve Tavush bölgelerinde yaşanan sel felaketinin ardından bugün açıklama yapan Ermenistan Bölgesel Yönetim ve Altyapı Bakanı Gnel Sanosyan, “Kurtarma operasyonları sabah saatlerinde yeniden başlatıldı. İçişleri Bakanlığına bağlı 100'den fazla ekip bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Lori ve Tavush bölgelerinde farklı bölgelerde 429 kişi tahliye edildi. Maalesef felaket bölgesinde 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı” açıklamasında bulundu.

“17 köprü çökerken, 5 köprü de hasar aldı”

Sanosyan, “Toplamda 17 köprü zarar gördü. Bunların bazıları küçük köprülerken, 5 büyük köprü de hasar aldı ve onları tamir etmek için önemli bir zaman ve çaba gerekecek. Bu büyük köprülerin zarar görmesiyle yerleşim yerlerinin ulaşılabilirliği ciddi şekilde etkilendi. Küçük yerleşim yerlerine ulaşım konusunda çözümler bulundu ve bağlantılar sağlandı. Ancak büyük köprülerin zarar görmesi nedeniyle ulaşım sorunları yaşanmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)