Ermenistan, Azerbaycan mevzilerine ateş açtı 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan birliklerinin Azerbaycan mevzilerine ateş açtığını bildirdi. 

DÜNYA 06.08.2021, 13:51 08.08.2021, 12:14
Ermenistan, Azerbaycan mevzilerine ateş açtı 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bugün bir duyuru paylaşarak dün (5 Ağustos) 23.00-00.00 arasında Azerbaycan mevzilerine ateş açıldığını aktardı. Ateşin, Ermenistan tarafından açıldığını bildiren Bakanlık, Nahçıvan’ın Sederek kentinin Haydarabat mevkiindeki mevzilerinin, Ermenistan’ın Vedi kentindeki Arazdeyen köyünden vurulduğunu belirtti. 

Birden fazla yere eş zamanlı ateş açıldı 

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre aynı saatlerde Kelbecer’in İstisu köyündeki Azerbaycan mevzileri de Ermenistan’ın Basargeçer kentinin Yukarı Zağalı köyünden gönderilen ateşin altında kaldı. Azerbaycan’dan misilleme geldi 

Misilleme ateşi ile Ermenistan saldırısının durdurulduğu, durumun ve bölgenin ise Azerbaycan kontrolünde olduğu belirtildi. Çatışmada, Azerbaycan askerlerinden yaralanan ya da şehit düşen olmadı. 

Bu ilk Ermenistan ateşi değil 

Ermenistan, haksız yere işgal ettiği Dağlık Karabağ bölgesini Azerbaycan’a verdikten sonra ülkede kaos ortamı yaşanmıştı. Olayın üzerinden aylar geçmesine karşın Ermenistan birlikleri, Azerbaycan mevzilerine her fırsatta taciz ateşi açıyor. 

Yorumlar (0)
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur