Donald Trump Netflix’e rakip oluyor: Yeni platform için iş ilanları açıldı

Geçtiğimiz aylarda Twitter ve Facebook hesaplarının kapatılmasının üzerine sesini duyurabilmek için kendi sosyal medya platformunu açan Donald Trump’ın sahibi olduğu medya şirketi bu günlerde Netflix'e rakip olabilecek bir içerik platformu üretmek için çalışıyor. TMTG+ adıyla yayın hayatına girecek platform için iş ilanları açıldı.

DÜNYA 16.05.2022, 13:13 17.05.2022, 09:03 Tayfur Bal
Donald Trump Netflix’e rakip oluyor: Yeni platform için iş ilanları açıldı

Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı Donald Trump’ı destekleyenler kongre binasını işgal etmiş ve gerilim esnasında Trump’ın Twitter ve Facebook olmak üzere pek çok sosyal medya hesabı da kapatılmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin üzerine Trump kendi sosyal medya platformunu yayınlayarak kendi sesini buradan duyuracağını açıklamıştı. Trump’a ait Trump Social uygulaması geçtiğimiz aylarda iOS işletim sistemine bağlı App Store’da yayınlanmaya başlamıştı. Uygulama ilk paylaşıldığı esnada birçok insan tarafından ilgi görüp indirilse de daha sonra kullanıcı sayıları hızla düşmüştü.

İş ilanları açmaya başladı

Donald Trump’ın sahibi olduğu medya şirketi bu günlerde yeni bir platformun hazırlığı içinde. Şirket bu günlerde Netflix gibi platformlara rakip olabilecek bir içerik platformu üretmeye çalışıyor. Trump Media and Technology Group ya da kısa adıyla TMTG+ adıyla yayın hayatına girecek olan platform için şimdiden iş ilanları paylaşılmaya başlandı. İçerik Edinme Uzmanı ve İçerik Geliştirme Yöneticisi pozisyonlarına eleman arayan Trump ekibini tamamladıktan sonra içeriklerini paylaşmaya başlayacak. Yeni platformun yayın hayatına ne zaman gireceği ise henüz bilinmiyor.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu