Denizde 80 kilometre sürüklenen kadın 36 saat sonra kurtarıldı

Japonya'da denize giren ve 80 kilometre boyunca sürüklenen Çinli kadın, 36 saat sonra Tokyo'nun doğusunda sahil güvenlik helikopteriyle kurtarıldı.

DÜNYA 11.07.2024, 16:57 13.07.2024, 08:58 Şeyda Gül
Denizde 80 kilometre sürüklenen kadın 36 saat sonra kurtarıldı

Devlet televizyonu NHK'nin aktardığı haberde, Şizuoka eyaletinin Şimoda kentindeki "Şirahama Ohama" sahilinde arkadaşıyla yüzen Çinli bir kadının kaybolduğu belirtildi. İhbar üzerine çok sayıda sahil güvenlik ekipleri sevk edildiği vurgulanan haberde, helikopter yardımıyla Çinli kadının 36 saat boyunca aradığı belirtildi. 

Bilinci açık halde kurtarıldı

Bölgede seyreden bir nakliye gemisi mürettebatının saptadığı radyo sinyali vasıtasıyla kadının bulunduğu belirtilen haberde, kadının Çiba eyaletine bağlı Boso Yarımadası açıklarında tespit edildiği bilgisine yer verildi. Kadının yüzme simidi içinde bulunan ve sahil güvenlik helikopteriyle kurtarıldığı aktarılan haberde, ilk teşhisinde bilincinin açık olduğu ve uzun süre susuz kaldığı ifade edildi. 

Sürüklendiğini fark ettiğinde geri dönemedi

Helikopterle denizden çıkarılan kadına acil müdahale görevlilerinin ilk müdahalesi sonrası kıyı kenti Yokohama'da hastaneye kaldırıldığı belirtilen haberde, 21 yaşındaki Çinli kadının yüzmeye başladıktan yaklaşık 30 dakika sonra sürüklendiğini fark ettiğini ve plaja geri dönmeyi başaramadığını söylediği vurgulandı.

Yorumlar (0)