Covid-19 salgınında Suzuki de oksijensiz kaldı! Üretim askıya alındı 

Ünlü otomotiv markası Suzuki, Hindistan’daki üretimlerini salgında parça tedarik edememesi gerekçesiyle askıya almaya hazırlanıyor. 

DÜNYA 30.04.2021, 13:00 30.04.2021, 13:35 Başak Çetin
Covid-19 salgınında Suzuki de oksijensiz kaldı! Üretim askıya alındı 

Japon menşeili otomotiv markası Suzuki, Covid-19 salgınından etkilenen markalar arasına girdi. Marka, araç üretimi sırasında kullanılması gereken oksijene ulaşamadığı için Hindistan fabrikasındaki imalatlarını askıya alacak.

Suzuki, Hindistan’da bulunan 3 fabrikasında da 1-9 Mayıs 2021 tarihleri arasında üretimi durduracak. Bu imalat aksamasından hangi modellerin etkileneceği hakkında ise açıklama yapılmadı.

Sebebi Covid-19 salgınıSuzuki markasının üretimine ara vermesinin sebebi, ülkedeki tüm oksijen tüpü stoklarının hastanelerde kullanılması.

Hindistan, Covid-19 salgınından en fazla etkilenen ülke konumunda bulunuyor. Bu da ülkedeki tüm kaynakların sağlık kuruluşlarında kullanılmasına sebep oluyor.

Suzuki, yaptığı açıklamada, üretime yeniden başlamanın ancak vaka sayılarının düşmesi ve hastanelerde kullanılan oksijen tüplerinin tekrar fabrikaya getirilmesi ile mümkün olabileceğini belirtti. 

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu