Çinli yemek şirketten saçmalığın daniskası!

Koronavirüs tüm dünyayı hızla yayılmaya devam ederken Çin'de bulunan "Fankuai Köpek Eti" adındaki yemek şirketi sorumsuz bir girişimde bulundu! Evcil hayvan eti tüketilmesini yasaklayan yasayı protesto ederek insanları eski alışkanlıklarına dönmeye ve kültürlerine bağlılıklarını ispatlamak için köpek eti yemeye çağırdı.

DÜNYA 13.03.2020, 10:28 Hanife
Çinli yemek şirketten saçmalığın daniskası!

Hemen hemen tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı yetkililer, evcil hayvan yeme yasağını yürürlüğü koymaya çalışırken Çinli bir yemek firması, evcil hayvan yiyerek tüm dünyaya kültürlerine ne kadar bağlı olduklarını gösterme çağrısı yaptı.

Çin’deki Fankuai Köpek Eti adlı şirket, sitesinde yayınladığı açıklamada insanların koronavirüs salgını sonrasında evcil hayvan eti tüketmesini yasaklayan yasayı protesto etti. 

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almışken kültürlerine bağlılıklarını göstermek adına vatandaşları köpek eti yemeye çağıran bir reklam paylaştı.

Fankuai, Schenzen şehrindeki milletvekillerinin Batıdaki virüs paniğini yatıştırmak için bu önergeyi hazırladığını dile getirdi.

Fankuai şirketi, elde kıyılmış köpek eti, baharatlı köpek eti ve kaplumbağa suyunda kızarmış köpek eti gibi ilginç yemekler üretiyor.

Jiangsu eyaletinde bulunan şirket, ismini köpek kasaplığı yaparak hayatını kazandığı iddia edilen eski bir Çinli generalin adından alıyor.

Çinli hayvan hakları aktivistlerinin tepkisini çekmesinin ardından reklam, öfkeye yol açtığı için yayından kaldırıldı.

Yorumlar (0)
23
açık