"Boris Johnson ölürse" hazırlığı!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, enfekte olduğu günlerle ilgili "Durumum hiç de parlak değildi. Bunu inkar edemeyeceğim" diyerek bazı itiraflarda bulundu. Doktorlar "ölümü nasıl duyuracaklarını" düşünmeye başlamış. Hükümet ise acil eylem planı hazırlamış.

DÜNYA 03.05.2020, 10:42
"Boris Johnson ölürse" hazırlığı!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 (yeni tip koronavirüs) sebebiyle yoğun bakıma alındığı sırada ölme ihtimaline karşın hükümetin acil eylem planları yaptığını ve doktorların da bir an olası bir ölümü nasıl duyuracaklarını düşünmeye başladığını bildirdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Sun gazetesinin pazar günleri yayımlanan versiyonu Sun On Sunday'e verdiği röportajda, yoğun bakımda geçirdiği 3 günü "zor bir an" olarak yorumladı.

"Durumunun hiç de iyi olmadığını ve bunu asla inkar edemeyeceğini" belirten İngiltere Başbakanı Boris Johnson, " 'Stalin'in ölümü' tipi bir senaryoya karşı stratejileri vardı. Hükümetin acil eylem planları olduğunun farkındaydım. Doktorlar işlerin ters gitmesi halinde ne yapacaklarına dair her türlü düzenlemeyi yapmıştı." ifadelerini kullandı.

"Niçin iyileşemediğimi bir türlü anlayamıyordum"

Solunum cihazına bağlandığında kendisine uzun süre oksijen verildiğini anlatan 55 yaşındaki İngiliz Başbakan Boris Johnson, yoğun bakımda "göstergelerin yanlış yöne gitmeye devam ettiğini" ve kendisine sürekli "bundan nasıl çıkacağım" diye sorduğunu ifade etti. İngiliz Başbakan, hastalığı süresince, doktorların onca çabasına rağmen neden iyileşemediğini bir türlü anlayamadığını düşündüğünü de belirtti.

"Bunu nasıl sunacaklarını düşünüyorlardı"

Durumunun sadece birkaç gün içinde kötüleşmesine inanmakta zorlandığını ve "neden iyileşemediğini anlayamadığını" anlatan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ölümü ihtimaline ilişkin olarak da doktorların bir an "bunu nasıl ilan edeceklerini düşünmeye başladıklarını" ifade etti.

İyileşmesi bir ay sürdü 

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 27 Mart'ta koronavirüs (Covid-19) tanısı konulduktan sonra semptomlarının ağırlaşması üzerine 5 Nisan'da hastaneye kaldırılmış, ertesi gün de yoğun bakıma alınmıştı.

9 Nisan'da yoğun bakımdan çıkan ve 12 Nisan'da taburcu edilen Boris Johnson'ın iyileşmesi bir ay sürmüş ve 27 Nisan'da göreve dönmüştü.

Boris Johnson, gördüğü tedaviyle "hayatının kurtulduğunu, bunda hiçbir şüphe olmadığını" ifade etmişti.

Oğluna doktorlarının adını verdi

İşe döndükten 2 gün sonra 29 Nisan'da 6. kez baba olan Başbakan Boris Johnson, yeni doğan oğluna yoğun bakımda kendisine bakan Dr. Nick Price ve Dr. Nick Hart'a atfen Nicholas adını vermişti.

Boris Johnson'ın nişanlısı Carrie Symonds da Dr. Nick Price ve Dr. Nick Hart için "Boris'in hayatını kurtardılar" değerlendirmesinde bulunmuştu.

Yorumlar (0)
13
açık