Biden'dan Erdoğan'a teşekkür

Joe Biden, İsveç'in NATO'ya katılım süreci hususunda Erdoğan'a teşekkür etti.

DÜNYA 12.07.2023, 23:37 13.07.2023, 16:43 Koray
Biden'dan Erdoğan'a teşekkür

ABD Başkanı Biden, İsveç'in NATO'ya kabulü hususunda ülkemiz ile sağlanan anlaşmaya dikkat çekerek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan; diplomasiniz, liderliğiniz ve cesaretiniz için teşekkür ederiz." dedi."Cesaretiniz için teşekkürler"

Başkan Biden, NATO Zirvesi ile ilgili bugün sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımında, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmenin video kolajını yayımladı.

Biden, "Dün Türkiye, İsveç'in NATO'ya kabulü hususunda tarihi bir anlaşmaya vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; diplomasiniz, liderliğiniz ve cesaretiniz için teşekkür ederiz." ifadesine yer verdi. 

Bu zirvenin, ittifak savunmasına olan bağlılığı tekrar teyit ettiğini belirten Biden, "Umarım bunu çok daha da kuvvetlendirmeyi sürdürebiliriz." yorumunda bulundu.Dün de teşekkür etmişti

Joe Biden, Vilnius'taki NATO Zirvesi çerçevesinde Erdoğan ile bir araya geldiği dünkü yüz yüze görüşmede de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İsveç ile ilgili sürdürdüğü diplomasi ve ortaya koyduğu liderlik için teşekkür etmişti.

Yorumlar (0)