Başbakan değişecek, anlaşma değişmeyecek!

Avrupa Birliği, İngiltere'de yeni seçilecek başbakanla beraber Brexit anlaşmasında değişiklik yapılmayacağını bildirdi.

Başbakan değişecek, anlaşma değişmeyecek!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başsözcüsü Margaritis Schinas, günlük basın toplantısında önemli konularda açıklama yaptı. 

AB'nin İngiltere'de süren liderlik yarışına müdahale etmeyeceğini belirten Schinas, "Herkes masada olan anlaşmayı biliyor. Tüm üye ülkeler tarafından onaylanan Brexit anlaşmasının İngiltere'de yeni başbakan seçilmesiyle değişmesi söz konusu değil." dedi.

İNGİLTERE'DE YENİ LİDER KİM OLACAK?

İngiltere Başbakanı Theresa May’in Muhafazakar Parti liderliğinden istifasıyla birlikte yeni lider adayları için belirlenen başvuru süresi dün akşam doldu. Parti kurallarına göre 8 milletvekilinin desteğini alarak resmen adaylık başvurusu yapanların sayısı 10'a ulaştı.

AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 20:18

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER