Baba Vanga’nın ‘2022’ kehaneti gerçek oldu

5079 yılına kadar kehanetleri olduğu iddia edilen ve 1996 yılında yaşamını yitiren Bulgaristan’ın ünlü kâhini Baba Vanga’nın 2022 yılı için öngördüğü bir kehanetin daha gerçek olduğu öne sürüldü. 

DÜNYA 16.08.2022, 10:44 16.08.2022, 14:46 Yıldırım Murathan
Baba Vanga’nın ‘2022’ kehaneti gerçek oldu

Geçmişte Sovyetler Birliği’nin yıkılacağı, Barack Obama’nın ABD Başkanı olacağı, Prenses Diana’nın kısa süre içerisinde öleceği gibi doğru çıkan kehanetleri ile tüm dünyada ses getiren Baba Vanga’nın 2022 yılı için öngördüğü gelişmeler de gündemdeki yerini koruyor. ‘Balkanların Nostradamus’u olarak bilinen kör kâhinin 2022 yılında hem kuraklık hem de sel felaketlerinin aynı anda yaşanacağını doğru tahmin ettiği iddia edildi. 

2022 yılı için kuraklık ve sel uyarısı yapmıştı

2022 yılında Avustralya’da ve bazı Asya ülkelerinde sel felaketi görüleceğini öngören Baba Vanga, bunun yanı sıra Batı Avrupa’da da kuraklık ve su kıtlığı olacağı kehanetinde bulunmuştu. Bu yılın ortasında Avustralya’da yaşanan büyük çaplı sel felaketi, bir kez daha gözleri ünlü kâhine çevirdi. Bunun yanı sıra İngiltere ve Fransa başta olmak üzere Batı Avrupa ülkelerinde hayatı felç eden sıcak hava dalgası, birçok noktada kuraklığa sebep oldu. Yaşanan gelişmeler sonrası görüşlerini paylaşan uzmanlar, Baba Vanga’nın 2022 yılına ilişkin kehanetinin gerçekleştiğini savundular. 

5079 yılına kadar kehanetleri var

Daha önce Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılacağını, 11 Eylül saldırılarını ve kendi ölüm tarihini de bildiği iddia edilen Baba Vanga’nın 5079 yılına kadar kehanetleri bulunuyor. İşte kör kâhinin ilerleyen yıllar için öngördüğü bazı kehanetler…

Doğal afetler, tsunamiler ve depremler

2004 yılından 200 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği Hint Okyanusu depremini ve sonrasında oluşan tsunamiyi bilen Baba Vanga, Avustralya ve bazı Asya ülkelerinde benzer durumların yaşanacağını belirtiyor. Bu kehanet için bazı uzmanlar bu seneyi işaret ederken, bazıları ise 2022-2025 yılları arasını kapsadığını dile getiriyor. 

Yeni bir ölümcül virüs

Koronavirüs salgının devam ettiği bu süreçte Baba Vanga, Sibirya’dan yeni bir ölümcül virüsün daha çıkacağını öngörüyor. Baba Vanga’ya göre şu an Sibirya’da donmuş vaziyette bekleyen ölümcül virüs, küresel ısınmanın etkisiyle bir süre sonra ortaya çıkarak yayılacak ve insanlığa ağır bir darbe vuracak. 

Su krizi        

Ünlü kâhinin ilerleyen yıllara ilişkin bir diğer dikkat çekici kehaneti ise su krizi olarak dikkat çekiyor. Baba Vanga’ya göre önümüzdeki yıllarda tüm dünyada içme suyu krizi başlayacak. Bulgar kâhinin bu öngörüsünü yorumlayan uzmanlar, şimdiden birçok ülkede içme sularının kirlendiğini ve ilerleyen yıllardaki nüfus artışı ile bu sorunun çözülemez bir hal alacağını değerlendiriyor.     
                                                    
Uzaylı saldırısı

5079 yılına kadar öngörülerini açıklayan Baba Vanga, aynı zamanda Dünya’ya bir uzaylı saldırısının da olacağını söylüyor. Bu saldırının kısa süre içerisinde gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini yorumlayan uzmanlar, Dünya’ya yaklaşan Oumuamua isimli göktaşının cisim ve rota olarak merak uyandırdığını ve Baba Vanga’nın bu taşı uzaylılar tarafından gönderilmiş bir cisim olarak gördüğünü belirtiliyor. 

Kıtlık sorunu

Baba Vanga, Hindistan’da kısa süre içerisinde büyük bir kıtlık başlayacağını öngörüyor. Tarlaları çekirge ve benzeri canlıların işgal edeceği kehanetinde bulunan Baba Vanga, aşırı sıcaklar sebebiyle halkın açlıkla boğuşacağını iddia ediyor. 

Sanal gerçeklik yayılacak

Ünlü kâhinin en dikkat çeken kehanetlerinden biri de sanal gerçeklik olarak ön plana çıkıyor. Baba Vanga, 2020’li yıllardan itibaren insanların ‘bedenleri dik olmayacak şekilde oturacağını ve kamburlarının çıkacağını’ söylemişti. Teknolojik gelişmeyle birlikte gerçek dünyayla ilişkinin zayıflayacağını öne süren Baba Vanga, teknolojik cihazlara bağımlılığın ise artacağını vurgulamıştı. 

Yorumlar (0)
21
az bulutlu