Azerbaycanlı gençler Türk ordusuna katılmak istiyor!

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekâtı'na destek veren Azerbaycanlı gençler, Türk ordusuna gönüllü olarak katılmak için başvuruda bulundu.

DÜNYA 11.10.2019, 14:51 11.10.2019, 15:08
Azerbaycanlı gençler Türk ordusuna katılmak istiyor!

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarına Destek Konseyi Üyesi Emin Hasanlı, binden fazla Azerbaycanlı gencin Türk ordusuna katılmak için gönüllü olarak başvurduğunu bildirdi.

Hasanlı, "Türkiye'nin Suriye'de hayata geçirdiği operasyonları Azerbaycan gazileri, emekli subaylar, şehit aileleri, gençlerimiz, STK'lar ve bütünlükle Azerbaycan halkı yürekten destekliyor. Muzaffer Türk ordusunun kısa zamanda zafer elde etmesini arzuluyoruz. Azerbaycan gazileri ve gençleri Türk ordusu sıralarında dövüşmek istiyorlar. Biz her zaman kardeş Türkiye'nin ve onun ordusunun yanındayız. Allah şehitlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize uzun ömür, esenlikler diliyorum. Allah Türk ordusunu galip etsin." ifadelerini kullandı.

Dışişleri'nden de açıklama geldi 

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekâtı'nın terör tehdidinin ortadan kaldırılmasına, mültecilerin evlerine dönmelerine, insani sorunların çözümüne ve barış ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olacağını bildirdi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Azerbaycan'ın, terörizmin tüm biçimlerini ve tezahürlerini şiddetle kınadığı ve uluslararası toplumun terörle mücadeledeki çabalarına destek verdiği ifade edildi.

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu